Kas teadsid, et videod on üks väärtuslikemaid sisuloome meetodeid nii sotsiaalmeedias kui ka mujal turunduses? Kui pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna, siis kui palju räägib video? Sada tuhat? Miljon?

Palju kergem on vaadata video montaaži oma puhkusest, pere sündmustest või isegi oma aias valitsevat lillemerest võrreldes kümnete või isegi sadade piltidega. Kas sinu silm peatub pigem pikal tekstil, lihtsal pildil või hoopis huvitaval videol? Samuti saad sellega vabaks ka „ebavajalikest“ piltidest ja videotest oma telefonis – paned neid ühte korraliku videosse kokku ja kõik ülejäänud failid saad ju ära kustutada.

 „Telefoniga valmivad videolood“ e-koolituse looja, Maarja Holter, alustas alles 3 aastat tagasi ja ka seda natuke vastu tahtmist – vaja oli ju see video postitamiseks kokku panna, aga Maarja ise nutiseadmetega läbi ei saanud. Ta avastas enda jaoks Kinemaster äpi, kus ta hakkas looma oma esimesi videoid ning neid ka oma sotsiaalmeedias jagama. Maarja sai oma jälgijatelt häid tähelepanekuid ja nippe, kuidas oma oskusi parandada, ning arendas ennast iga järgneva videoga. Maarja suurim videoprojekt „Seiklused Mehhikos“ algas videoklippidest, mida oli üle ühe ja poole tunni, sellest pani ta kahe kuu jooksul kokku neli umbes 10 minutilist videot. Esimese osa leiab youtubest lingil: https://youtu.be/7ZJgjD-QQro

Mõned näpunäited Maarjalt:

  • Vaata iga oma loodud videot peale seda, kui oled öelnud : „See video on nüüd valmis“. Leia üles kohad, kus saad veel ennast parandada ja praktiseeri neid tähelepanekuid järgmises videos.
  • Oluline ei ole kvaliteet, vaid sisu. Kui video annab su sõnumi edasi, siis on see kordaläinud video seega alusta klippide filmimist juba täna!
  • Luba inspiratsioonil tulla sinu juurde, vaata maailma enda ümber ja lase sellel anda sulle uusi ideid.
  • Hea mõte on alustada oma videote monteerimisega ise, sest kui tahad tulevikus anda seda tööd üle kellelegi teisele, siis oskad juhendada, milline on sinu soovitud lõpptulemus.

Tahad täpsemalt teada kuidas asi käib? Kuula Inspiraatorid podcasti osa koos Maarja Holteriga ja saa teada.