Füüsilised koolitused on peale koroona pandeemia lõppu taas esiplaanile tõusnud, sest inimesed otsivad võimalusi päriselt kohal olla ja osaleda. Oma kogemuspõhiseid nõuandeid, kuidas korraldada füüsilist koolitust tõhusalt ning luua osalejatele meeldejääv ja väärtuslik kogemus, jagab Sisemine Rahu Koolituskeskuse asutaja, sertifitseeritud terapeut ja -koolitaja Kristina Tamm.

Õige ruumi valimine

 

Füüsilise koolituse edu võti on sobiva ruumi leidmine. Kristina soovitab ruumi otsimisele pühendada aega ja leida ruum, mis vastab koolituse eesmärkidele. Enne otsuse tegemist mõtle läbi, millised on vajalikud elemendid ning millised võivad segada koolituse sujuvat kulgemist. Mugavus on oluline aspekt – taga, et osalejad tunneksid end hästi ja ei peaks tundide viisi klapp-toolidel istuma.

Grupi suuruse haldamine

 

Kristina rõhutab, et oluline on mõista, kui suure grupiga suudad efektiivselt tööd teha. Raha teenimise eesmärgil ei ole mõistlik koolitusele rohkem osalejaid lubada, kui suudad individuaalset tähelepanu pakkuda. Iga osaleja juurde jõudmine on oluline, seega arvesta oma ressursse ja võimalusi.

 

Pauside olulisus

 

Pausid on koolituste lahutamatu osa. Need võimaldavad nii osalejatel kui ka koolitajal puhata ning keha kinnitada. Paku pauside ajal kergeid snäkke, vett, kohvi ja teed, et hoida energiataset üleval kogu koolituse vältel. Samuti on oluline mõelda kraanivee kvaliteedile ja maitsele ning vajadusel kaaluda veepuhastussüsteemi kasutuselevõttu.

 

Individuaalne tugi

 

Koolituse edukus seisneb ka individuaalses tähelepanus. Osalejatega individuaalselt suhtlemine suurendab nende kaasatust ja rahulolu. Mõtle läbi, millised tegevused võiksid hõlmata individuaalset nõustamist või juhendamist ning planeeri selleks aeg.

 

Tegevuste mõtestamine

 

Enne koolituspäeva mõtle läbi kõik tegevused, mida koolituse jooksul läbi viid. Need peaksid toetama koolituse eesmärke ning pakkuma osalejatele praktilisi teadmisi. Selged ja hästi struktureeritud tegevused aitavad hoida osalejate huvi üleval.

 

Füüsiliste koolituste korraldamine nõuab põhjalikku ettevalmistust ja tähelepanu detailidele. Kristina Tamm soovitab leida sobiv ruum, hallata osalejate arvu mõistlikult, pakkuda pauside ajal energiat taastavaid vahepalasid ja individuaalset tuge ning mõtestada hoolikalt läbi kõik tegevused. Kui soovid täpsemaid nõuandeid füüsilise koolituse läbiviimiseks, siis kuula allolevat podcasti osa.