pVäga paljud ettevõtjad on mingil hetkel läbipõlenud, see tähendab, et nad annavad ära rohkem kui endasse panustavad. Iga inimese organism käitub erinevalt aga esimesed märgid, läbipõlemisest võivad olla fookuse kadumine, käte värin, palavik või põletik. Keha annab teada kui see on väsinud, meie peame leidma mooduse, kuidas võtta aeg maha ja panustada rohkem iseenda heaolusse.

Inimestel on tekkinud edust vale arusaam – edu saavutamiseks peab tegema rasket tööd ja kerguses ei saavuta midagi. Sellise mõtteviisiga saboteerime iseennast, me ei pane tähele, mida meie keha ja vaim vajavad ning pressime rasketest perioodidest läbi. See kurnab meid aina rohkem ja lõpuks saab ainuke tulemus olla läbipõlemine.

Eriti peavad oma energia jagamisele tähelepanu pöörama need inimesed, kes on teiste abistamine äris. See on väga haavatav amet, sest jätame ennast tahaplaanile ja tahame endast ära anda rohkem kui me võimelised oleme. Suhetes peavad olema kõik osapooled võitjad, me ei saa ennast salgavalt oma energiat ära jagada, sest tulevikus ei jää meil enam midagi anda ja siis kannatavad ka need, kellele saaksime abiks olla.

Kuidas tasakaalustada oma enegiat, et asi ei läheks läbipõlemiseni?

  • Jaga oma energiat jätkusuutlikult – loo endale süsteemid ja rutiinid, mille järgi oma igapäevatoimetusi teed, järgi neid ka siis kui ei ole stressirohke periood
  • Jälgi kuhu paned oma energiat ja jaga see vastavalt sellele, kui palju sa endasse tagasi panustad
  • Õpi vähema ajaga rohkem tegema
  • Ütle vahepeal „ei“
  • Pane fookus ühte kohta

Õpi teiste vigadest, sa ei pea kõiki raskuseid omal käel läbi elama. Triinu kogemusest läbipõlemisest ja kuidas seda vältida saad kuulda podcastist.

Täida küsimustik ja osale kinkekaartide loosis: https://forms.gle/7PivpaQDng4zpZDVA