Vahepeal võib kellegi edu vaadates tekkida tunne, et neil lihtsalt vedas ajastuse ja õige ideega õiges kohas olemisega. Kui aga kuuled nende inimeste taustalugu, kust nad tulnud on ja kuidas nad on oma eduni jõudnud, siis näed nende edu hoopis uue nurga pealt.

Edu saladus pole pelgalt õnn, vaid tahtmine ja otsustuskindlus

Mul oli Armin Pajulaga väga kaasahaarav jutuajamine, kus jagasin kogemusi, unistusi, hirme ja läbikukkumisi, mida olen vaatamata oma noorele vanusele juba jõudnud läbi teha. Iga kogemus on olnud vajalik, et kasvada inimeseks, kes olen täna.

Küsimusele “Kui sa saaksid midagi muuta oma minevikus, teades seda, mida tead täna, siis mis see oleks?” vastan ma täie kindlusega “Mitte midagi”, sest need kogemused olid kõik vajalikud minu isiku arenguks. Küll aga jagasin selles vestluses Arminiga, mida Sina saaksid teisiti teha ja takistustest kergema vaevaga üle ronida.

Otsused, mis viivad eduni

Viimased poolteist aastat koolitajana on mulle tohutut edu näidanud tänu kogukonnale, mille olen enda ümber loonud, ja tänu otsustele, mille vastuvõtmine tekitas minus hirmu. 

Siin on näited mõnest suurema kaaluga otsusest:

  • Otsustasin endaga tööd teha, kui avastasin, et suhtlemisoskusteta nohikuna ei jõua ma kaugele.
  • Otsustasin minna USAsse suveks raamatuid müüma, et laiendada oma silmaringi ja õppida uusi müügioskusi.
  • Otsustasin vabatahtlikult tasuta aidata ühel kirjastusel parandada nende turundust, et õppida vajalikke oskusi ja luua kasulikke suhteid.
  • Investeerisin 20 000 dollarit mentorluse programmi üliõpilasena, olles samal ajal finantsiliselt keerulises kohas, kuid mõistes, et haridus ja juhendamine on pikaajaline investeering endasse.

Edukas veebikoolitusäri loomine pole pelgalt õnnelik kokkusattumus, vaid pigem pühendunud tahte ja õigete otsuste tulemus. Minu vestlus Armin Pajulaga avas uksed erinevatele mõtetele ja strateegiatele, mis võivad sind aidata luua ja kasvatada oma veebikoolitusäri. Olgu selleks siis õppimine minevikukogemustest, hirmudest ülesaamine või julged investeeringud iseendasse, edu saavutamiseks on vaja teadlikke samme.

 

Kui soovid kuulda rohkem minu vestlust Armin Pajulaga ning saada praktilisi nõuandeid veebikoolitusäri loomiseks, siis kuula allolevat podcasti osa.