KIlma jäämise hirm on suuresti seotud ka meie fookusega, kui proovime osa saada kõigest võimalikust, siis jääme ilma hoopiski asjadest mida tegelikult vajame. Ettevõtjana oleme saja ameti pidajad, aga kõige selle keskel peaksime enda jaoks siiski paika panema, mis on meie jaoks oluline ja mida saab panna tahaplaanile.

On kahte tüüpi inimesi, kes ei ole edukad: need, kes ei tee mitte midagi ja need, kes teevad kõike korraga. Kui jaotame enda aja ja energia paljude erinevate asjade peale on raske näha tulemusi, sest kraabime ainult pealmist kihti. Kogu oma energia, mida jaotame erinevate projektide peale, võiks olla suunatud ühele teemale, et saada sellel alal eksperdiks.

Selleks, et leida oma fookus, tuleks läbi mõelda, mis on see 20% sinu tegemistest, mis on kasumlik ja keskendu just nendele (20/80 reegel – 20% meie tegevusest annab 80% tulu). Kui suuname oma aja ja ressursid just neile tegevustele, siis jõuame rohkemate inimesteni, aitame neid sügavamalt. Mida rohkem aega panustame efektiivsetele tegevustele, seda kiiremini kasvame ja näeme ka tulemusi.

Tahad täpsemalt kuulda Triinu ja Sigriti vaatest ilmajäämise hirmust? Kuula podcasti ja saa teada!