aSel aastal käisime Agnesega sTARTUp day’l, mille kahe põhipäeva jooksul saime kuulata paljude erinevate ettevõtjate lugusid ja näpunäiteid oma äri arendamise kohta. Tahtsin ka sinuga jagada parimaid mõtteid, mis sellelt ürituselt endaga kaasa võtsime.

Jay Johnson (Why Entrepreneurs Fail: Exploring the Behavioral Drivers of Success)

Kui sul ei ole finantsilisi ressursse, et palgata endale inimesi või teha midagi muud, mida sa tahaksid teha, siis see tähendab, et sa venitad seda aega, kus sul ei tule neid tulemusi. Oluline on mõista, et küsimus ei ole mitte selles, kas sa saad endale lubada, vaid hoopis selles, kas sa saad seda endale mitte lubada. Kui sa ei leia võimalusi, siis mida see tegelikult kaasa toob?

Ära keskendu liialt sellele, kui palju see sulle finantsiliselt maksma läheb. Mõnikord võib teenus teenuse vastu olla rohkem väärt, kui raha. Samuti on oluline, et vahetus oleks õiglane.

Sebastian Blendow (How To Move Fast Without Breaking Things)

Uude valdkonda sisenedes on oluline uskuda, et suudad teha midagi paremini kui eelnevad tooted/teenused ning see aitab sul eristuda konkurentidest. Keskendu oma tugevustele ning unusta nõrkused. Jää iseendaks ja hoia kinni oma väärtustest, kuna see aitab sul esile tõusta.

Ära kuula ainult valdkonna professionaale, vaid mõtle väljaspool kasti ja tee midagi teistmoodi. Eksperdid on teinud sama asja ühtmoodi nii pikalt, et nad ei näegi, et selleks on ka teisi viise. Ole avatud meelega ja eristu teistest uudsete ja hulljulgete ideedega.

Louis Zezeran (Pealava juht)

Kui oled loonud oma ettevõtte, siis ei saa kunagi täielikult delegeerida juhtimist. Liidrioskused, mitte omadused, on need, mida me saame õppida ja mis aitavad meil näha suuremat pilti ning liikuda edasi. Juhtimisoskused on olulised nii töö- kui ka eraelus, sest need aitavad meil hakkama saada erinevate koostööpartnerite ja situatsioonidega.

Louis on Comedy Estonia asutaja ja suutis koomikute, ehk väga erinevate ja suurte isiksuste vahel luua eduka koostöö tänu justnimelt oma juhtimisoskustele. Seega, juht ei ole inimtüüp, vaid see, kelleks õpid saama.

 

Kui need mõtted panid sul silma särama, siis Inspiraatorid podcastis jagasime Agnesega veel nii mõneltki teiselt esinejalt saadud mõtteid, näiteks tuli juttu ka petisesündroomist ja oma unistuste poole pürgimisest.