Elu korraldamine pere ja palgatöö kõrvalt võib olla tõeline väljakutse. Sageli võib sellega kaasneda läbipõlemise oht ja raske on leida tasakaalu koolituste, väljakutsete ning isikliku elu vahel. Sel korral jagasid Iti Ots ja Riina Arundi, kuidas toime tulla väljakutsetega ning säilitada heaolu ja tasakaal pere- ja tööelus.

Mõned olulised strateegiad, mida Iti ja Riina soovitavad, on:

Loo realistlik ajakava

Oluline on mõista, et te ei saa teha kõike korraga. Seadke endale realistlikud eesmärgid ja planeerige oma aega hoolikalt. Prioriteetide seadmine aitab teil keskenduda olulistele ülesannetele ja vältida ülekoormust.

Delegeeri ülesandeid

Ärge kandke kogu vastutust ainult enda õlgadele. Oluline on jagada ülesandeid pereliikmete või kolleegidega. Abi palumine ja vastutuse jagamine võimaldab teil vähendada stressi ja luua tõhusamat tasakaalu oma elus.

Hoolitse enda eest

Sageli unustatakse iseenda heaolu tähtsus pere- ja palgatöö kõrvalt. Oluline on leida aega enesehoolduseks, sealhulgas piisava une, tervisliku toitumise ja regulaarse liikumise tagamiseks. Kui olete terve ja tasakaalus, suudate paremini toime tulla väljakutsetega.

Loo toetusvõrgustik

Leidke inimesed, kellega saate jagada oma kogemusi, muret ja edusamme. Toetusvõrgustik võib koosneda pereliikmetest, sõpradest, kolleegidest või isegi online-kogukondadest. Oluline on tunda, et te ei ole üksi ning et saate toetust ja nõuandeid teistelt, kes on samas olukorras.

Õpi ütlema “ei”

Vahel on vaja seada piirid ja õppida ütlema “ei” asjadele, mis ei ole teie prioriteedid või mis võivad teie aega ja energiat raisata. Olge enesekindel oma otsustes ja ärge kartke keelduda, kui see on vajalik.

Pere ja palgatöö kõrvalt väljakutsetega toimetulek nõuab teadlikku ajaplaneerimist, enesehooldust ning toetusvõrgustiku loomist. Oluline on leida tasakaal ja tegeleda prioriteetidega, et säilitada heaolu ja vältida läbipõlemist. Mõistmine, et sa ei pea kõike üksi tegema, ning oskus öelda “ei” on olulised oskused, mis aitavad sul tulla toime väljakutsetega ning nautida tasakaalustatud pere- ja tööelu.