Inimesed on oma olevuselt edevad – me tahame olla imetletud ja kõigile meeldida. Kui oleme ümbritsetud inimestega, kelle uskumused ei ühti meie omadega siis tihtipeale surume alla oma arvamusi ja sellega ka iseennast. Me ei lase ennast vabaks ega avatsta oma täis potentsiaali.

Teiste arvamusest lahti laskmine on tavaliselt pikaajaline protsess, isegi kui tunnistad endale, et nende arvamus ei ühti sinu omaga ja sa peaksid olema enesekindam oma uskumustes ei suuda sa seda oma tegudega näidata. Aegamisi leia enda ümber inimesi kelle arvamusi päriselt austad ja kellele meeldid just sellisena nagu sa oled. Mida rohkem oled enda jaoks positiivses keskkonnas seda kergem on ka ennast avada ja mitte hoolida teiste arvamuses.

Suurimaks takistuseks ei ole alati otsene tagasiside vaid just see vaikne kriitika, mida sa mitte kunagi ei kuule, aga alati kardad, et keegi võib nii mõelda. Kui leiad ennast sellest mõtteviisist, siis on mõistlik astuda samm tagasi ja küsida endalt: Miks ma hoolin inimeste arvamusest, kellega ma isegi ei suhtle? Miks ma peaksin enda potentsiaalile piire sedma, sest keegi võib-olla mõtleb sellest halva sõnaga? Mis siis kui ma hoopis inspireerin oma tegudega kedagi?

Avasta oma täis pontentsiaali, ole see kes päriselt oled, täienda ennast ja ümbritse ennast sama mõtteviisiga inimestega. Kui oled ehedalt sina ise siis tõmbad ka ligi just neid kliente, keda kõnetad ja kes saavad sinu õpetustest kõige rohkem kasu. Sul ei ole vaja probleemseid kliente, keda sinu lähenemine ei kõneta, sa tahadki leida üles need, keda päriselt aidata saad ja seda saad teha ainult siis kui oled ehedalt just sina ise.

Sa oled ainulaadne, mitte keegi ei ole samasugune nagu sina!

Tahad kuulda täpsemalt, kuidas Sigrit ja Kai ehedusest mõtlevad? Kuula podcasti ja saa teada!