Pettumus on suuresti seotud meie ootustega, kui ootusi ei ole, siis ei saa ka milleksi pettuda. Ootused aga pannakse tihtipeale paika inimeste järgi, kes on meile eeskujuks. Kahjuks ei ole see parim kooslus, sest nii sead ennast üles ainult selleks, et jällegi oma tulemustes pettuda. Meie mentorid võivad olla oma arenguga meist isegi aastakümneid eespool, ei ole ju mõistlik seada oma ootuseid teiste järgi, kellel on meie ees tohutu edumaa.

Kui oled seadnud endale eesmärgi ja teed samme, et liikuda selle poole, siis ei ole võimalik, et sa selleni ei jõua. Sa lihtsalt ei tea, millal see juhtub – edu võib tulla kiiresti ja ka aeglaselt, see oleneb ka suuresti sellest, kust me alustame. Kui alustad oma teadmiste, enesekindluse ja oskustega täiesti nullist, siis on mõistlik anda endale aega õppida ja areneda.

Oma ootusi on hea tasakaalustada kui võrdled ennast teiste asemel iseendaga. Mõtle, mis oskused ja teadmised olid sul kuu aega tagasi ja millised on need täna. Selle järgi saad seada enda ootused järgmiseks kuuks vastavusse sellega, millega sa tead, et hakkama saad. Kui sellest jääb väheks siis äärmisel juhul võid ennast võrrelda ka inimestega, kes alustasid samast kohast, samal ajal, aga ka siis pead arvesse võtma, et mitte ükski inimene ei ole teisega samasugune ega seisa silmitsi samade katsumustega.

Ootused peaksid olema vastavuses sellega, kui palju endasse usud. Selleks, et edu saavutada on vaja tõsta usku iseendasse mitte oma ootusi. Kui liigud oma eesmärkide suunas, siis tead, et jõuad selleni ja vahepealsed pettumused ei ole suureks tagasilöögiks vaid lihtsalt osa protsessist. Vastus, mida ootad võib olla järgmise ukse taga, aga sa ei jõua selleni, kui sa järgmist ust ei ava.

 

Täida küsimustik ja osale kinkekaartide loosis: https://forms.gle/7PivpaQDng4zpZDVA
Facebook kogukond: www.facebook.com/groups/inspiraatorid/